21. 8. 2019

Stav klimatické nouze vyhlásilo již množství států i měst. Česká republika se k tomuto kroku zatím neodhodlala a v současné politické konstelaci naší vlády se tomu nedá divit. To však neznamená, že klimatická krize neexistuje a že bychom o tom neměli mluvit a snažit se malými i většími kroky zabránit ještě horší budoucnosti pro Zemi.

V týdnu od 20. do 27. září proběhne po celé republice Týden pro klima. Jedná se o týden, kdy se různé skupiny jednotlivců, občanské společnosti, spolků, neziskových organizací či politických stran a hnutí pokusí upozornit na alarmující stav klimatu a stále zrychlující se změny, které se v budoucnu budou stále hůře předpovídat a zároveň budou se zvyšující se razancí dopadat na ekosystémy i společnosti.

Více informací se dozvíte na stránkách http://tydenproklima.cz a také na https://www.facebook.com/tydenproklima/. Akce se neustále doplňují, tak nezoufejte, pokud tam v současné době nenaleznete událost, která by podle Vás měla určitě proběhnout. A pokud se chcete zapojit – určitě se zapojte.

My jakožto Zelení se samozřejmě daného týdne aktivně účastníme a o plánovaných akcích budete informovaní na našich stránkách.

Těšíme se na Vás.


FACEBOOK